WBC 2018- מאחורי הקלעים של כנס הבלונים המוביל בעולם, מנקודת מבטנו כמורים בכנס

0.01

בפוסט הזה החלטנו לחלוק אתכם את החוויה המטורפת שנקראת כנס בלונים WBC 2018. אם אתם לא מגיעים מתחום הבלונים, סביר להניח שלא תדעו במה מדובר. בדיוק בשביל זה אנחנו פה- להסביר, לחלוק, לשתף. זכינו להיבחר ע"י חברת הבלונים העולמית והמובילה Qualatex להיות מורים בכנס הבלונים הגדול בעולם- The World Balloon Convention. הכנס התקיים במרץ 2018 בסן דייגו, קליפורניה, ארה"ב, ולכן נקודת המבט בפוסט הזה תהיה מעניינת במיוחד.

 

קצת רקע על כנס בלונים WBC 2018

 

מדובר בכנס בלונים בינלאומי אשר מתקיים אחת לשנתיים בארה"ב, כל פעם במדינה אחרת. שם הכנס הוא WBC, ראשי תיבות של World Balloon Convention ואליו מגיעים אמני בלונים מכל רחבי העולם (השנה הגיעו אמנים מ-52 מדינות!). מגיעים אמנים מתחילים, מתקדמים וכמובן האמנים המובילים ביותר בעולם, הטופ של הטופ של הטופ של עולם הבלונים. הכנס מופק ע"י חברת הבלונים העולמית Pioneer (Qualatex), אשר חגגה השנה 100 שנים להיווסדה. חברת הבלונים ממוקמת בארה"ב ומפיצה את מוצריה בכל העולם. מדובר בבלונים היוקרתיים, המגוונים והאיכותיים ביותר שקיימים בשוק. החברה גם מכשירה אמני בלונים מכל העולם בתוכנית לימודים עיונית ומעשית. בסיום תכנית הלימודית (לאחר סדרת מבחנים) מקבל האמן את התואר הנכסף cba- Certified Balloon Artist, אמן בלונים מוסמך. אני (אביטל) וניר בעלי התואר, כמובן.

 

אז איך הכל התחיל?

 

לפני למעלה משנה, חברת קוולטקס העולמית פנתה אלינו בהצעה להיות מורים בכנס בלונים WBC 2018 בסן דייגו, קליפורניה. אין דרך לתאר את ההתרגשות שלנו מעצם הבחירה! זו הפעם הראשונה בה נבחרים אמני בלונים מישראל ללמד בכנס הבלונים המוביל בעולם. בהחלט הישג עצום וגאווה גדולה. כמובן שלא יכולנו לסרב להצעה כזו (למרות שהייתי בתחילת הריון ויש לי פחד טיסות). כך יצאה לדרך ההרפתקאה המדהימה ביותר בקריירה הארוכה שלנו בעולם הבלונים.

לאחר חתימת החוזה מול חברת Pioneer העולמית, התחלנו בביצוע המשימות. התבקשנו לפתח 2-4 שיעורים הכוללים עיצובים ייחודיים ומקוריים שטרם נלמדו בעבר. צוות מחלקת ההדרכה של קוולטקס עברו על ההצעות השונות ובחרו מביניהם מערך שיעור אחד שיתאים לכנס הבלונים העולמי. זאת בהתייחס לצרכי השוק המשתנים, הטרנדים החמים ומערכי השיעור של המורים האחרים בכנס. לאחר שחברת קוולטקס בחרה מערך שיעור מבין אלו שנשלחו אליה, זה היה הזמן שלנו להתחיל להיערך. כן, שנה מראש ובצורה די אינטנסיבית. ככה זה שאתה נבחר למורה בכנס בלונים מטורף שמשתתפים בו כ-900 אמני בלונים מכל רחבי הגלובוס.

אז מה ההיערכות כוללת? בניית מערך שיעור מפורט- חד, מדויק, מעניין ואינפורמטיבי. מאחר והשתתפנו בלא מעט כנסי בלונים בעבר, יכולנו לנצל את נקודת המבט שלנו כמשתתפי קורס ולהשתמש בידע זה כדי לדעת איך להיות המורים הכי טובים שיש. היה עלינו להיות מסודרים, מעניינים, נדיבים במידע ועם עיצוב מנצח. הנושא הנבחר של השיעור הוא מסגרות בלונים. כי מי לא אוהב סלפי?! החלטנו לשתף אתכם בחוויה המטורפת הזו, צעד אחרי צעד, יום אחרי יום.

 

11/03/18, יום ראשון

 

אחרי 15 שעות טיסה מעייפות, שבמהלכן הספקנו להעסיק את הדיילים והנוסעים עם צורות מדליקות מבלונים (קהל שבוי, כבר אמרנו?  😉 ) נחתנו בשלום בשדה התעופה בלוס אנג'לס. לפני שהספקנו לאתר את הרכב השכור שלנו שאמור להוביל אותנו ליעד הסופי, סן דייגו, גילינו שאנחנו ממש לא הבלונאים היחידים בשדה התעופה. הרמזים הראשונים היו בלוני צורות לא מנופחים קשורים על מזוודות. זהו סימן היכר וטריק די מוכר אצל בלונאים כדי לזהות את המזוודות שלהם במסוף. אחוות בלונאים בינלאומית שכזאת.

עוד לפני שהספקנו להבין באילו בלונאים מדובר, קלטנו עשרות בלונאים אסיאתיים מתאגדים בשדה התעופה תוך כדי קריאות עידוד ומצב רוח מטורף. רק אחר כך, בכנס, נגלה עד כמה הם מאוחדים, מוכשרים ומוכנים לקרב. משדה התעופה שכרנו רכב והגענו למלון שרתון מרינה בסן דייגו, המקום בו יתקיים הכנס.

עוד לפני שהספקנו לעשות צ'ק-אין במלון, פגשנו חברים יקרים מהעולם, חלק מסגל המורים ואנשי הצוות שהתחילו לעמול באינטנסיביות על עיצוב הכנס וההכנות לשיעורים. החלטנו שבכנס הזה אנחנו הולכים לנצל כל דקה, וכך עשינו. הנחנו את המזוודות בחדר ומיד הצטרפנו להכנות. האמנית המדהימה מסינגפור, לילי טאן, היתה אחראית על עיצוב לובי הכניסה, שעוצב בהשראת עולם המים, כיאה לסן דייגו. הצטרפנו לעשיה בפרויקט שלה כשלצידנו טובי אמני הבלונים מהעולם, עם מצב רוח בשמים והתרגשות לקראת מה שמצפה לנו בימים הבאים. למי יש זמן לג'ט לג?

12/03/18, יום שני

יומיים לפני שריקת הפתיחה לכנס בלונים wbc 2018 המדהים בעולם, ואנחנו מתחילים ממש להתרגש. לאט ובהדרגה עוד ועוד אמני בלונים מהעולם עושים צ'ק אין במלון. כולם מתמקמים, מטיילים קצת בסן דייגו ומתכוננים לחוויה מדהימה שמצפה להם. בבוקר יום שני התמקמנו בחדר ההכנות של המורים, שהתגלה כגן עדן אמיתי! לצידנו הדובדבן שבקצפת של עולם הבלונים. כלומר, אמני בלונים מדהימים שמרוכזים במטרה אחת, והיא לתרום כמה שיותר מהידע שלהם לאמנים אחרים.

ואם זה לא מספיק, בחדר הסמוך יש לנו צוות ענק וחדר ציוד שהוא חלומו של כל אמן. לרשותנו עמד סטיבן, איש צוות מקסים שדאג לספק לנו כל מה שנצטרך כדי להעביר את השיעורים שלנו בצורה מושלמת. מקצועיות, מקצועיות, מקצועיות. כהכנה לכנס, סיפקנו לחברת קוולטקס/פיוניר רשימות מסודרות של הציוד והבלונים שאנחנו צריכים לשיעורים שלנו. לכן יומיים לפני הכנס, זה הזמן לעבור על ארגזי הבלונים והציוד ולוודא שהכל הגיע ליעדו בשלום. חשוב לוודא שאנחנו מוכנים עם כל מה שנדרש כדי לתת את הכי טוב שלנו.

13/03/18, יום שלישי

 

הכנס מתחיל רשמית מחר ומלון 'שרתון מרינה' בסן דייגו מתחיל להתמלא באמני בלונים מכל העולם. כשמסתובבים בלובי המלון שומעים בליל של שפות, חיוכים והתרגשות. המלון מתחיל להתמלא בעיצובי בלונים מיוחדים. עשרות אמני בלונים עדיין עמלים בחדרים השונים בהכנת תפאורות בלונים שיקשטו את המלון. אמנם עדיין לא התחילו רשמית השיעורים, אבל משהו מרגש ומיוחד מתחיל הבוקר.

בתוך אולם כנסים ענק מתמקמים צוותים מכל העולם, פורקים ארגזי בלונים, מסדרים את הציוד ומתמקמים לקראת ההזנקה הגדולה. בקרוב מאד גולת הכותרת של הכנס תתחיל- התחרויות! אם אתם שואלים את עצמכם באילו תחרויות מדובר, אז למעשה יש לא פחות מ-9 תחרויות שונות. בכל תחרות יש מספר מוגבל של משתתפים (בבחינת כל הקודם זוכה). לתחרויות אלו נרשמים חודשים ארוכים לפני הכנס ונערכים לקראת המאורע המכובד. התחרויות הם: תחרות יצירת דמות ב-12 דקות (בלייב), תחרות עיצוב כובע בלונים, תחרות עיצוב עמוד בלונים, תחרות עיצוב מרכז שולחן מבלונים, תחרות עיצוב משלוח/זר בלונים, תחרות עיצוב מסגרת מבלונים. בנוסף לכל אלו, יש 3 תחרויות בולטות: תחרות עיצוב דגם אופנה מבלונים, תחרות פסל בינוני מבלונים ותחרות פסל ענק מבלונים.

הקטגוריות נשמעות די כלליות, אבל מאחורי כל תחרות עומדים קריטריונים נוקשים . הקריטריונים כוללים התייחסות לזמני הכנה, גובה רוחב ועומק, סוגי בלונים, כמות משתתפים ועוד. את חלק מהעיצובים לתחרויות אפשר להכין מראש או לעבוד עליהם בחדר המלון ולספק בזמנים שנקבעו. אולם את העיצובים ב2 התחרויות המובילות (פסל בינוני ופסל גדול) יש לבצע באולם הכנסים, בזמנים מוגדרים ועם כמות משתתפים מוגבלת.
בשעה 09:00 בבוקר היתה הזנקה רשמית- הרגע אליו חיכו עשרות מתחרים. נציגה רשמית של חברת 'פיוניר' אמרה במיקרופון שאפשר להתחיל לעבוד על העיצובים ומיד כל המתחרים התכנסו במקומותיהם והתחילו לעבוד כמו נמלים חרוצות. 

המיצגים בתחרויות- לראות ולא להאמין

 

חשוב לציין שמרגע הזנקת התחרויות, לא היתה גישה חופשית לתוך אולם התחרות. לאורך הכנס היו חלונות זמן מאד ספציפיים במהלכם הורשו משתתפי הכנס לצפות בתחרויות. כל זאת ע"מ שלא להפריע למתחרים לעבוד על יצירותיהם. כמובן שלסגל המורים היתה גישה חופשית לאולם התחרויות. כך אנחנו מצאנו את עצמנו מבלים שם המון. רק מצפיה מקרוב בכל כך הרבה מוכשרים בחלל אחד, למדנו כל כך הרבה! שלא לדבר על כמויות ההשראה שספגנו…

לאחר ההתלהבות מפתיחת שלב התחרויות, זה הזמן לשנס מותניים. הגיע הזמן להתכונן לקראת התפקיד החשוב שלנו בכנס- חלק מסגל מורים מאד מכובד. אחר הצהריים התקיים מפגש של כל המורים בחדר ההכנות. הרבה התרגשות היתה באוויר, אווירה חיובית ואנרגטית ומוכנות מלאה לקראת האתגר. קיבלנו חולצות ממותגות ויפות, סינרי עבודה מקצועיים עם השמות שלנו, תעודות רשמיות על היותנו סגל המורים בכנס המכובד ומרצ'נדייז חמודים וברכות לקראת האתגר. אחרי שצוידנו כהוגן, אנחנו מוכנים לעבודה.

רגע לפני שאנחנו הולכים לישון ולהתכונן ליום הראשון שלנו כמורים בכנס, התקיים מפגש של שופטי התחרויות, ואנחנו ביניהם. קיבלנו הסברים, הבהרות והוראות כיצד יש לשפוט בצורה הוגנת ונכונה את המיצגים המדהימים. כל זאת עם הרבה כבוד לאמני הבלונים שהשקיעו ימים ושבועות רבים בתכנון, מחשבה וכמובן ביצוע.

14/03/18, יום רביעי

 

בעוד כמה שעות זה קורה, תכנון והכנה של שנה שלמה יוצאים לפועל. השיעור הראשון שלנו מתקרב בצעדי ענק. השיעור הראשון שלנו מתקיים בשיתוף מורים נוספים בחדר ג'אם, אליו נרשמו מראש עשרות אמני בלונים. חדר הג'אם הוא כמו חנות ממתקים גדולה לאמני בלונים! כל סוגי הבלונים, בכל הגדלים, המידות והצבעים פרוסים בפניהם בסדר מופתי ובאופן חופשי. יש יותר כיף מזה?!

את שיעור הג'אם (הכפול, יש לומר- 2 סטים עם הפסקה קצרה ביניהם) הובילו אמני הבלונים המוכשרים דיוויד ושאנה בריניון. הנושא העיקרי היה לצאת מקבעונות ודפוסים קבועים, ולהתחיל ליצור בצורה אחרת, נטולת עכבות ומשוחררת. לא להיצמד לטכניקות המוכרות והידועות, לא לפסל דמות או חיה ספציפית.הרעיון היה להיות מובלים בצורה פתוחה יותר אחרי הדימיון. וואו, כמה שזה היה מהנה. תוך כדי יצירה חופשית עם עשרות אמני בלונים מכל העולם, למדנו שלא מעט מהם מזהים אותנו ואת היצירות שלנו. התרגשנו בטירוף. יותר מכך, התחברנו לקבוצת אמני בלונים ממדינות ערב: ביירות, לבנון וערב הסעודית. כמה מפתיע!

לאחר השיעורים בכנס בלונים wbc 2018 (שעברו מהר מדי, כמו כל דבר כיפי), התכוננו לחגיגות הפתיחה הרשמיות! וכמו שאתם מכירים את האמריקאים, הם יודעים לחגוג ב-ע-נ-ק! לא סתם הרמת כוסית או נשיאת דברים, אלא… מסיבת פתיחה מטורפת ובלתי נשכחת. לפי מיטב המסורת של כנס הWBC, המורים מקבלים את פני מאות המשתתפים עם המון המון בלוני צורות ישר בפנים. ככה אנחנו אמני הבלונים, אוהבים להשתגע ולעשות חיים. תוסיפו לזה מוסיקה קצבית מגניבה, בלוני ענק שמקפצים עליך מכל כיוון ותמונות שלנו (כולל דגל ישראל!) על מסך ענק, וקיבלתם היי מטורף.

15/03/18, יום חמישי- השיעורים שלנו מתוך כנס בלונים wbc 2018

 

יום חמישי בשבוע ואנחנו עמוק בתוך ההרפתקאה. היום אנחנו מעבירים 4 (!) שיעורים, מתוכם 2 הם השיעורים העיקריים שבאנו ללמד- Selfie Mania!

את הבוקר פתחנו ב-2 שיעורי ג'אם עם עמיתנו המורים, אבל הפעם לימדנו עיצובים שאנחנו פיתחנו, תחת הנושא של 'מסיבת חוף'. ולמה מסיבת חוף? כי אמני בלונים ממש לא מסתפקים במסיבה אחת. מסיבה מספר 2 מתוך 3 הולכת לקרות ממש הערב, ואין מי שיעצור אותנו! במהלך שיעור הג'אם לימדנו כיצד לפסל כובע ססגוני ושמח מבלונים. הכובע כלל בתוכו דמות של פלמינגו, אננס, בננה, תפוז וענבים- הכל מבלונים והכל במגוון טכניקות מעניינות. תסתכלו על התמונות, רואים שנהנינו מכל רגע, נכון?

ועכשיו- גולת הכותרת של הכנס: ה-שיעור שלנו! משך חודשים רבים ישבנו על מערך שיעור מעניין עם עיצוב חדשני, מעניין ומסחרי. עשינו הכל כדי לקלוע לטעמם של אמני בלונים מכל רחבי העולם. היה חשוב לנו לעשות שימוש במגוון סוגים של בלונים, ובהתאמה לאירועים השונים. לאחר שהיינו סגורים על העיצוב, ביצענו אותו בישראל בכל מיני וריאציות למגוון לקוחות. המטרה היתה שנהיה מתורגלים ומיומנים בביצוע העיצוב, וכן כדי שנוכל להעניק מהניסיון שלנו למשתתפי השיעור.

 

השיעור שלנו- העיצוב הנבחר

 

העיצוב שבחרנו הוא מסגרת עגולה גדולה מבלונים. המסגרת נטולת קונסטרוקציה, מרחפת באוויר לכל אורך האירוע ומעוצבת בהתאם לסוג האירוע, הקונספט והאווירה. כשעיצבנו אותה בישראל במגוון אירועים, לא יכולנו להתעלם מהפליאה של האורחים כשראו את המסגרת. הם ראו אלמנט בלונים מיוחד וגדול צף באוויר. בתוכו אפשר להצטלם והוא מותאם לצבעי האירוע ותוכנו. החלטנו לקרוא לשיעור 'סלפי מאניה'- שיגעון הסלפי! ולא בכדי, הבחירה של העיצוב הותאמה לטרנד הלוהט באירועים ומתוך צורך מוחשי בשטח.

ידענו שהמדד להצלחה בבחירת נושא השיעור, עוד בטרם יתחיל, הוא כמות הנרשמים לשיעורים. משתתפי הכנס נדרשים להירשם לשיעורים מראש. הסיבה היא מאחר ויש כמות קצובה של נרשמים לכל שיעור (בכניסה לכל שיעור יש שומר עם מכשיר אשר סורק באמצעות ברקוד את הרישום האישי של כל משתתף). נתון שחשוב לדעת הוא שבכל זמן נתון בכנס יש 10-12 מערכי שיעור מקבילים. כלומר כל משתתף נדרש לבחור לאילו שיעורים ייכנס, מתוך הנחה שלא יצליח להשתתף בכולם. מכאן יוצא, שאנחנו מרגישים הכי מוחמאים בעולם כשנרשמים לשיעורים שלנו. על ידי כך מוותרים בעצם על שיעורים של גדולי אמני הבלונים בעולם (ביניהם אמנים מאד ידועים כמו סו באולר, אלברטו פלקונה, לואיז קרלוס, דנטה לונגי ועוד).

אז דיברנו על זה שההרשמה מראש היא מדד להצלחת העיצוב. נחשו מה?! כשבועיים לפני מועד הכנס, התבשרנו ע"י חברת קוולטקס ש2 השיעורים שלנו סולד אאוט! הרשמה מלאה! עם האושר שהתלווה להודעה כזו, התגנב גם החשש והצורך לעמוד בציפיות. ואז הגיע היום הגדול, הכיתה מתמלאת, המקרן מוכן, המיקרופונים במקומם, הבלונים והציוד מוכנים, ואנחנו? נרגשים בטירוף. הזכרנו לעצמנו בלב שאפשר (ואפילו רצוי!) להירגע, כי אמני בלונים הם הקהל הכי חביב וחיובי שיש.

השיעורים- ההתרגשות בשיאה

 

וכך התחיל השיעור, עם המון אנרגיות טובות. לאט לאט השתחררנו, חייכנו, הסברנו וענינו על כל שאלה. שמחנו לקבל פידבקים טובים מהקהל, לענות על תשובות לשאלות שחזינו מראש, לראות את הסקרנות וההתעניינות שיש לנרשמים, וגם קצת להתרגש כשראינו קולגות, מורים ואנשים חשובים נוספים שיושבים בשיעורים שלנו כמשתתפים. לאחר ההדגמות, הגיע השלב הכיפי של ההתנסות- חילקנו את המשתתפים ל-2 קבוצות והתחלנו בהכנת מסגרות הבלונים- סייענו, הדרכנו, הסברנו ועברנו בין הקבוצות. כשסיימנו לעצב, הוצאנו יחד עם המשתתפים את המסגרות ללובי הגדול של הכנס, שם הם יכלו להצטלם בתוכו באופן חופשי, ואנחנו יכולנו להשוויץ בפני שאר משתתפי הכנס בתוצר היפה והמיוחד של השיעור.

עוד לפני שהספקנו להצטלם אחד אחד עם כל משתתפי השיעור ולהתאושש מהחוויה המדהימה של השיעור הראשון, הכיתה כבר התמלאה לקראת השיעור השני. נשימה עמוקה, ומתחילים מהתחלה. השיעור השני זרם בצורה מצוינת, היו שאלות חדשות, וייבים טובים והרבה חיוכים. שוב התרגשנו לראות בקהל דמויות מוכרות מעולם הבלונים, נהנינו מכל רגע. ו…הופ! זה מאחורינו. חוויה מדהימה, מרתקת, מחכימה וכיפית ביותר. אם היה לנו אי פעם שאיפה גדולה בתחום הבלונים, הנה כבשנו אותה בסערה, ואנחנו כבר מוכנים לקראת סימון המטרות הבאות. לאחר שסיימנו עם השיעורים ורוב המחויבויות שלנו (נדרשנו גם לשפוט בתחרויות, בצורה מאד מדוקדקת וקפדנית), הגיע הזמן לנשום קצת אוויר וליהנות משאר הכנס.

אם החלק הראשון של היום היה מושלם, אז החלק השני היה חלומי. אין מקום אידיאלי יותר לערוך מסיבת חוף מטורפת, מאשר בסן דייגו, קליפורניה! האולם הענק ששימש למסיבה הקודמת, לבש בגדים חדשים ועוצב כולו בהשראת חופי קליפורניה- גלים מבלונים, גלשן ענק מבלונים, קיר רקע מדהים ועוד. הפעם אין נאומים, אין הסברים, אין דיבורים- אלא בעיקר שמח על רחבת הריקודים. מה קרה, גם לאמני בלונים מותר להתפרק לפעמים.

16/03/18, יום שישי

אחרי שהתאוששנו ממסיבת החוף אמש, הרשינו לעצמנו להיות משתתפים מן המניין, להיכנס למספר שיעורים ולסייע לקולגות בשיעורים שלהם. לפעמים הלמידה הכי טובה היא תוך כדי ביצוע. לאחר כמה שעות של כיף אמיתי והתמנגלות עם מאות אמני בלונים מוכשרים מכל העולם (בליל של שפות נרשם במסדרונות מלון שרתון), התכוננו לאירוע התנדבותי.

לחצר המלון הגיעו עשרות ילדי בית ספר מקומי, בנים ובנות, אשר זכו להופעה פרטית ממיטב הפרפורמרים מקרב אמני הבלונים. ניר התנדב להשתתף בפעילות ולקחת חלק במופעי הבלונים מבין המורים בכנס. הילדים התגלגלו מצחוק, השתתפו, ונהנו עד הגג. התמונות יעידו על כך.

את המשך הערב העברנו בארוחת שישי מרגשת עם מספר אמני בלונים יהודים וכן צפיה באמני הבלונים המוכשרים בחדר הג'אם המפנק.

17/03/18, יום שבת- אומרים שלום לכנס בלונים wbc 2018

את יום השבת העברנו בכיף במעבר בין החדרים השונים בכנס וצפיה בבניית הדקורציה המטורפת לערב הגאלה שיתקיים בלילה. בראש הצוות שעמל על העיצוב היוקרתי, עמדו הצוות הרוסי (אולגה ברנובה, אולגה קרבצ'נקו וודים שושקנוב). עשרות ידיים עמלו על עיצוב מוקפד ומיוחד, תוך ירידה לפרטים הכי קטנים (דוגמה קטנה: כל בלון כוסה בשכבת 'בלון שיין'- חומר מיוחד אשר נותן לבלון מראה מבריק ומיוחד, השומר עליו מתופעת ה'התחמצנות'/דהיית הבלונים).

שמחנו לסייע בכל מה שיכולנו וחיכינו בציפיה גדולה לקראת מסיבת הגאלה המלכותית בערב. מלבד העובדה שמסיבה כזו משאירה טעם מתוק מכנס כל כך מושקע ומיוחד, במהלך המסיבה מוכרזים שמותיהם של הזוכים בתחרויות הבלונים השונות. בשביל עשרות אמני בלונים, מדובר ברגע מכריע אשר לקראתו עמלו חודשים ואף שנים- זכיה נכספת באחת התחרויות המובילות והנחשבות בעולם.

הערב הגיע, השטיח האדום כבר מוכן. גם הבלונים, כמובן. השמלה האלגנטית כבר מגוהצת, גם הטוקסידו, ואנחנו צועדים נרגשים לקראת הסיום המהנה של הכנס. את פנינו מקבלים עיצובים מרהיבים בצבעי אדום וזהב, במה מעוצבת להפליא, ודוכן נאומים בו יכריזו ממש בקרוב מיהם הזוכים המאושרים של הערב. לאחר מילות תודה נרגשות מפי מארגני הכנס והבעלים של חברת Pioneer העולמית, הגיע שלב הסיכומים והכרזת המנצחים הגדולים בשלל הקטגוריות.

לא נגזים אם נאמר שהרבה דמעות של התרגשות זרמו בעיניהם של הזוכים. כאשר הוכרזו שמותיהם, הם זכו למחיאות כפיים סוערות והרבה פרגון, וכשהגיע השלב להכריז על הזוכים בקטגוריות הבולטות (שמלה מבלונים, פסל בינוני ופסל גדול), הקהל כבר עמד על הרגליים, הריע והתלהב. אין ספק שהגיע לזוכים כל הפרגון שבעולם, הם בהחלט עבדו קשה. רק כשהיינו לראשונה בצד של השופטים, אשר צריכים לדרג כל יצירה ויצירה בצורה קפדנית ושקולה, הבנו את גודל האחריות ומנגד את הכבוד הגדול המגיע לזוכים המאושרים. יגעת ומצאת תאמין!

 

הפינאלה! 

 

החלק הרשמי והראשון של הערב מאחורינו. עכשיו אפשר קצת להתפרק וליהנות מכל הטוב הזה, רגע לפני שהוא נגמר. במיקום אחר במלון עוצבה מסיבת 'אפטר-פארטי' מטורפת ע"י אמן הבלונים המוכשר כריס אדאמו מאוסטרליה והצוות שלו. העיצוב היה בסגנון חדשני, מטאלי ומדליק והתאים למוסיקה המגניבה של הלהקה. רקדנו, השתוללנו והתפרקנו במסיבה, אבל גם קצת נעצבנו כי אוטוטו וזה נגמר וכי לאט לאט מתחילים לראות אנשים מסתובבים ברחבי המלון עם מזוודות, מתכוננים לטיסות הארוכות בחזרה למדינות המוצא.

בשעות הקטנות של הלילה מצאנו את עצמנו נפרדים באופן אישי מעשרות אנשים יקרים ששמחנו מאד לפגוש אותם סוף סוף במציאות- מורים שלימדו לצידנו, אמני בלונים שהיו בשיעורים שלנו ועוד המון מוכשרים אחרים. את חלקם צ'יפרנו במארז שוקולדים ישראליים מפנק, כדי שישאר להם זיכרון מתוק מאיתנו, עד הפעם הבאה!

אז איך אפשר לסכם חוויה כל כך מטורפת? פשוט אי אפשר. אין מילים שיכולות להביע את הסיפוק, האושר, השמחה והאנרגיות המטורפות שחווינו בכנס הבלונים WBC 2018 בסן דייגו, קליפורניה. מילים רק יגמדו את מה שהיה שם.

השתדלנו לתאר קצת ממה שעבר עלינו, אבל זה בטח לא מספיק. לזכות להיות מורים בכנס בלונים עולמי כל כך משמעותי, זה פשוט מרגש, ועל כך אנחנו אסירי תודה.

מקווים שנהניתם מהפוסט על הכנס בבלוג. נשמח לדעת מה אתם חושבים עליו, ואם יש לכם שאלות- אנחנו תמיד נשמח להשיב.

לתמונות נוספות מתוך כנס בלונים wbc 2018 לחצו כאן או כאן

ניפגש בכנס WBC הבא- !!! יש למה לצפות….