איך מכינים פרח מבלונים בטכניקה של עיוות?

טכניקת עיוות בלונים

ערוץ היוטיוב שלנו משתדרג, ואתם מקבלים סרטוני לימוד בלונים במתנה!

 

ערוץ היוטיוב שלנו קיבל מתיחת פנים קלה והוא הולך ממש בקרוב להצטרף לשאר הרשתות החברתיות שלנו ולהיות פעיל במיוחד. הסרטונים הבאים שתראו בערוץ ימותגו תחת השם הבינלאומי שלנו The Shechters- אבל אל דאגה, אנחנו יודעים לדאוג גם לחברינו דוברי העברית, ולכן לכל סרטון שיפורסם באנגלית יתווסף לינק לאתר שלנו עם כל ההסברים בעברית. אז מוכנים לעצב פרח מדהים מבלונים בטכניקת עיוות בלונים? קבלו!

אז מה זו טכניקת עיוות בלונים (Distortion)?

בתחום הבלונים, כשמתייחסים לטכניקת עיוות בלונים, מתכוונים לטכניקה בה מכניסים בלונים לתוך בלונים באופן שנוצר לבלון מראה חדש. בטכניקה הזו משתמשים לעיצוב פרצופים מבלונים, דמויות,

פסלים ובעצם… השמים הם הגבול. הטכניקה הזו בעצם מאפשרת לעצב כמעט כל דבר, ברמת דיוק גבוהה. החיסרון? מדובר בטכניקה מורכבת שלא מיועדת למתחילים. אבל—- ככל שתתאמנו יותר, תגיעו לתוצאות טובות יותר ובפחות זמן. תהיה לכם טכניקה מטורפת בידיים שתאפשר להם לעלות רמה עם היצירות שלכם.

מהם שלבי ההכנה של פרח מעוות מבלונים?

מוכנים? מתחילים. ניתן לשלב את הפרח המעוות במגוון עיצובים- עמודי בלונים, קשתות מבלונים, מסגרות מבלונים ועוד, הכל כיד הדמיון.

החומרים שאנחנו צריכים כדי להכין פרח באמצעות טכניקת עיוות בלונים:

5 בלוני 11"

5 בלוני 260q

17 בלוני 5"

 

הציוד שאנחנו צריכים כדי להכין פרח מעוות מבלונים:

משאבה ידנית

מסרגה דקה וארוכה או קש ארוך

ניתן להיעזר במשאבה חשמלית לביצוע חלק מהניפוחים

 

שלבי ההכנה- פרח בטכניקת עיוות בלונים: (מומלץ להיעזר בסרטון היוטיוב בעת ההכנה)

 

ליצירת עלה הכותרת הראשון של הפרח, הכניסו בלון 260q לתוך בלון 11" באמצעות מסרגה/קש מבלונים באופן שבו החלק עם הפיה יהיה קצת יותר קצר מהחלק עם הזנב של הבלון, כך שכאשר ננפח את הבלון החיצוני, החלק עם הזנב לא 'יברח' לתוך הבלון.

נפחו את בלון ה11" כמעט לגמרי, בזהירות ומבלי שבלון ה260q שבתוכו יפול/'יברח' פנימה.

כעת, הכניסו משאבה ידנית לתוך הפיה של הבלון 260q. חשוב מאד! אל תעברו לשלב הבא לפני שאתם מוודאים שהפיה של המשאבה הידנית נמצאת בתוך החלק המנופח של הבלון 11". אם לא תדאגו לכך, לא תצליחו לבצע את הניפוח בשלב הבא.

בצעו 4 ניפוחים במשאבה הידנית.

לא להתייאש- מיומנות דורשת עקשנות

 

החזיקו את בלון ה11" מבלי שיברח אוויר עד לסיום התהליך. כעת, משכו את החלק עם הזנב של בלון ה260q וקישרו אותו היטב (פעמיים) עם הפיה של בלון ה260q. השתדלו לא לאבד אוויר מבלון ה-11" בעת ביצוע פעולה זו. כעת יש להיפטר משארית בלון ה-260q הלא מנופח.

תוך כדי שאתם מחזיקים את בלון ה-11" (על מנת שלא יאבד אוויר), הכניסו בלון 5" לתוך בלון ה-11" באמצעות מסרגה/קש.

כעת, באמצעות המשאבה הידנית נפחו את בלון ה5" 5 פעמים.

השלב האחרון של הכנת עלה הכותרת הוא הורדה הדרגתית של האוויר מבלון ה11". חשוב מאד שהפיה של בלון ה11" תמוקם במרכז הקשר של בלון ה260q. יש לשים לב לכך בעת הורדת האוויר. במידה והוצאתם את האוויר מהבלון והפיה לא ממוקמת טוב, ניתן להוסיף אוויר מחדש לבלון ה-11" ולמקם נכון את הבלון.

אם הצלחתם, מעולה! חזרו על התהליך 4 פעמים נוספות. אם לא הצלחתם, נסו שוב ושוב עד שתקלטו את הטכניקה. זכרו- ככל שתנסו יותר, תגיעו לתוצאות טובות יותר.

אם 5 עלי הכותרת שלכם מוכנים, זה הזמן לחבר ביניהם. חברו 2 עלי כותרת יחד, הוסיפו להם עלה כותרת נוסף ולאחר מכן חברו את השלישיה עם זוג נוסף.

כעת, זה השלב להכין את החלק הפנימי של הפרח, הפרח הפנימי. למעשה, כדי שהפרח יהיה סימטרי ויציב, יש להכין 2 פרחים פנימיים, אחד מכל צד. כל פרח מורכב מ5 בלוני 5" מנופחים לגודל 3".

לאחר שיש בידיכם 2 פרחים שכל אחד מהם מורכב מ-5 בלונים מחוברים יחד, קישרו כל פרח לפרח החיצוני (המעוות) באמצעות הקשרים. כלומר, חברו בין הקשרים של הפרח הפנימי לחיצוני, מכל צד של הפרח.

תכף מסיימים

 

השלב האחרון הוא להכין את החלק המרכזי של הפרח, מכל צד, בטכניקה שנקראת Apple twist. לצורך כך ננפח בלון 5" לגודל 2" ונקשור את הפיה בקצה שלה. כעת, יש לדחוף את הפיה לתוך הבלון, לתפוס אותה מהצד השני של הבלון, לסובב ולקשור באמצעות שארית מבלוני ה260q. נחזור על הפעולה בשנית על מנת שיהיה לנו בלון לכל צד של הפרח. כעת נחבר בין הבלונים תוך יצירת מרווח ביניהם.

לסיום, נמקם את צמד הבלונים שהכנו, אחד בכל צד של הפרח. רצוי לסובב את הבלון סביב הפרח החיצוני, על מנת למנוע מצב שיזוז ממרכז הפרח.

 

נו, איך יצא? מרוצים מהתוצאה? שולטים בטכניקת עיוות בלונים? מקווים שההסברים סייעו.

אם יש לכם שאלות, מוזמנים להשאיר אותן בתגובות לסרטון בערוץ היוטיוב שלנו ונשתדל להשיב לכם בהקדם.