חוויות מכנס הבלונים הבינלאומי בסלובניה

בנובמבר האחרון טסנו אני (אביטל) וניר לכנס בלונים בינלאומי המתקיים מדי שנה בסלובניה ומאורגן ע"י אמן בלונים מהמובילים בעולם, ניקו פריק, ובחסות חברת הבלונים המובילה והאיכותית בעולם Qualatex.

ולא היינו לבד- לכנס הבלונים הצטרפה משלחת בלונאים מכובדת אשר מנתה כ-20 אמני בלונים ישראלים.

 

היום הראשון של הכנס

 

לאחר טיסה של כמה שעות, טיסת קונקשן שהתפספסה ו-4 שעות נסיעה במונית הגענו לבסוף למלון בו התקיים כנס הבלונים.
היום הראשון של הכנס הוקדש ברובו לתחרות המרכזית וגולת הכותרת של הכנס- תחרות עיצוב שולחן חתן-כלה, כמקובל בחתונות רבות באירופה וארה"ב. בתחרות השתתפו 10 קבוצות אשר הורכבו ממשלחות מכל העולם- רוסיה, איטליה, בלרוס ועוד. כל קבוצה מנתה כ6-8 אמני בלונים, ואילו אנחנו היינו הקבוצה הקטנה ביותר- רק אני (אביטל) וניר.

החוקים היו אלו: יש לסיים את העיצוב בתוך 8 שעות וגודלו המרבי של העיצוב יהיה 3*3*3 מטר. התחרות היתה לא פשוטה, בייחוד כשהמתחרים היו אמני בלונים דגולים מכל העולם. והנה העיצוב שלנו… מה דעתכם?

 

תחרות 1- עיצוב שולחן חתן-כלה

 

בלונים לחתונה

 

היום הראשון של כנס הבלונים נחתם במסיבת בריכה משגעת בסגנון הוואי. באיזה עוד מקצוע בעולם חוגגים ככה? ועוד בהשתלמות מקצועית? חלום!

 

היום השני של הכנס

 

היום המרכזי והמאתגר של הכנס התחיל. את הבוקר פתחנו בהשתתפות בתחרות 'פסל בינוני' בנושא אהבה. בתחרות זו השתתפו 9 מועמדים והקריטריונים של התחרות היו: גודל היצירה לא יעבור את הגודל 1*1*1 מטר, הנושא המרכזי הוא אהבה ועל העיצוב להיות מוכן עד השעה 12:00. משעות הבוקר המוקדמות עמלנו על העיצוב. שילבנו בעיצוב טכניקות שונות- פיסול בבלונים עגולים, עיוות פנים, ציור על בלונים ושימוש בבלונים בגדלים שונים. הנושא שבחרנו הוא: It`s Time for Love. העיצוב כלל דמות של קופידון, מעין מלאך מבלונים, האוחז בידיו חץ וקשת כאשר ברקע מעוצב שעון עתיק מבלונים, אשר במקום סימון שעות, כלל לבבות. העיצוב הסופי לפניכם- מה אתם אומרים?

 

תחרות 2- עיצוב פסל בינוני בנושא אהבה

 

מלאך מבלונים

 

 

 

נגלה לכם שהעיצוב זכה באחד מ-3 המקומות הראשונים. איזה מקום זה היה? תמשיכו לקרוא וגלו בעצמכם.

לאחר מספר שיעורים מרתקים של אמני בלונים מוכשרים מכל רחבי העולם, התכוננו לאירוע המכונן של הכנס… ערב הגאלה!

 

אירוע הגאלה הוא גולת הכותרת של הכנס- בערב זה מתכנסים כל משתתפי הכנס במיטב מחלצותיהם, יושבים סביב שולחנות, לארוחה טובה ונהנים ממופע מרכזי, תחרות בשידור חי והכרזה על הזוכים בתחרויות השונות.

בערב זה יש למעשה 2 תחרויות- התחרות הראשונה היא תחרות כובעי בלונים, אותם יש להכין מבעוד מועד ולהגיע איתם לערב הגאלה. התחרות השניה היא פיסול בשידור חי של דמות מבלונים בזמן מוגבל של 12 דקות ומול מאות אמני בלונים.

 

אני (אביטל) השתתפתי ב-2 התחרויות-

 

תחרות 3- עיצוב כובע מבלונים

 

אומנית בלונים

 

כובע בלונים

 

בתחרות זו השתתפו 24 אמני בלונים, התוצאות לפניכם! כל אמן הקדיש לא מעט זמן ומחשבה ביצירת הכובע ובבחירת הטכניקות ליצירתו.

 

 

תחרות 4 – פיסול דמות מבלונים ב-12 דקות בלבד

 

כובעי בלונים

 

 

בלונים לבריתה

 

תחרות זו כוללת הכנה של דמות מבלונים בשידור חי מול מאות אמני בלונים במשך 12 דקות בלבד! בתחרות זו השתתפו כ-15 מתמודדים אשר עליהם היה לפרוס את החומרים על השולחן ובהישמע האות להכין את היצירה במסגרת הזמן הנתון.

בסיום התחרות התכנסו כל אמני הבלונים מול הבמה לטקס המרגש- הכרזת הזוכים בכל 4 התחרויות של הכנס.

מוכנים לזה? הנה התוצאות…. 

 

בתחרות כובעי הבלונים זכיתי (אביטל) במקום ה-1! 

 

זו היתה גאווה גדולה והתרגשות עצומה לזכות במקום הראשון מול אמני בלונים כל כך מוכשרים מכל רחבי העולם. בין שאר הפרסים שזכיתי בהם, זכיתי בכניסה חינם לכנס בלונים מדהים בספרד!

קצת על הכובע… את כובע הבלונים שלי יצרתי בטכניקה מיוחדת שנקראת Fantasy Flowers. בטכניקה זו יוצרים פרחים מבלונים לא מנופחים וחוטי ברזל דקים. הכובע עוצב בסגנון זרי יומולדת המורכבים מפרחים על הראש בצורת נזר/כתר. את הכובע ציפיתי בחומר מיוחד שמשמר את הבלונים

וכן בספריי זהב שנתן לכובע טאצ' מרענן.

 

 

 

בתחרות פיסול ב-12 דקות זכיתי (אביטל) במקום ה-2!

 

אין ספק שזו היתה התחרות המלחיצה מכולם! המעמד כלל עמידה בזמנים, 0 טעויות, מאות זוגות עיניים של אנשים מוכשרים ביותר שבוחנים כל תנועה שלך ומנסים לפענח את העיצוב הסופי. שמחתי מאד להספיק לעצב את התינוקת הישנה מבלונים במסגרת הזמן הנתון ועוד יותר שמחתי לקבל פידבקים מפרגנים מאמני בלונים מדהימים מכל העולם. לעלות בפעם השניה ברצף לבמה כדי לקבל פרס נוסף היה רגע בלתי נשכח.

 

 

בתחרות פסל בינוני בנושא אהבה זכינו במקום ה-2! 

 

אחרי הכרזה על זכייה ב2 תחרויות לא ציפינו להכרזה נוספת.. כך שכששמענו שזכינו במקום ה-2 בתחרות היוקרתית של פסל בינוני בנושא אהבה התרגשנו ממש! למעשה היינו המתמודדים היחידים באותו הערב (וכפי שידוע לנו, אי פעם) שזכו ב-3 תחרויות מתוך 4!

 

אז איך מסכמים כנס כזה? 

 

חוויה. התרגשות. הפתעה.

 

חזרנו לארץ עייפים אך מרוצים וצבטנו את עצמנו מספר פעמים כדי לוודא שאנחנו לא חולמים…

3 זכיות מתוך 4? כבוד וגאווה אמיתית. בהחלט נותן מוטיבציה לאתגר את עצמנו כל פעם מחדש,

לעבוד קשה, להבדיל את עצמנו מאחרים ולתת את הכי שיש.

 

 

אומן בלונים

 

לתמונות נוספות מהכנס לחצו כאן.

 

 

תגובות

WhatsApp chat